محل تبلیغات شما

آموزش کسب و کار الکترونیکی:

اسرار پولدار شدن در کسب و کار

پولدار شوید !

هیچ کسب و کار سالمی نمی تواند بدون بررسی و پیگری مداوم روند هزینه-درآمد و بررسی علل آن به موفقیت برسد و آنرا حفظ کند.بررسی هزینه ها و درآمد ها باید به صورت سیستمی و منظم در فواصل زمانی مشخص انجام گیرد باید بدانید چه کسی به شما پول می دهد و شما به چه کسی پول می دهید! مدارک مالی خود را به صورت منظم بایگانی کنید.مدارک مالی و ثبت دقیق همه درآمد ها و هزینه بسیار مهم است. 

این یک اصل مهم است که توجه نکردن به آن سازمان یا کسب و کار شما را به راحتی با بحران روبرو می کند. برای این منظور نیازی به یک سیستم کامپیوتری گرانقیمت ندارید هر چند به کمک نرم افزار و کامپیوتر می توانید این کار را سریعتر و راحت تر انجام دهید، اما اگر چنین امکاناتی ندارید یک قلم و کاغذ و یک ماشین حساب هم به راحتی کار شما را راه می ان. آن چیزی که در این میان مهم است بررسی و پیگری اطلاعات اساسی مالی به روشی سیستماتیک و منظم می باشد.

بدون این اطلاعات حیاتی سازمان شما هیچگاه نمی تواند به رشد واقعی دست پیدا کند و مشکلات نقدینگی همیشه دست و پای شما را خواهد بست.

کاری کنید که مشتریان پول بدهند!

بهترین راه برای اینکه مشتریان را وادار کنید تا به شما پول بدهند این است که هر بهانه ای را که ممکن است برای نپرداختن پول داشته باشند از بین ببرید. کسب و کار شما بر اساس اعتبارتان، نزد مشتریان پا برجاست حال هر چه روی این اعتبار و اعتماد سرمایه گذاری کنید به افزایش سود و جریان یافتن نقدینگی به سمت کسب و کار خود کمک کرده اید.

برای این منظور ت ها و قواعدی تعریف کنید که همه در جهت اعتماد سازی و رفع مشکل مشتری باشد. بسیار مهم است که در کمترین زمان ممکن بعد از پرداخت پول رسید یا فاکتور فروش را در اختیار او قرار دهید. به خصوص اگر فروش از راه دور یا فروش اینترنتی دارید و قرار است کالا به دست او برسد، فاکتور را همراه با کالا برای خریدار بفرستید. در چنین مواردی یک تماس تلفنی بلافاصله پس از پرداخت پول حس خوبی در مشتری شما ایجاد خواهد کرد.

کسب و کار

برای اینکه مشتری خود را حفظ کنید باید از مشکلات او و نیتی های احتمالی اش آگاه شوید تا در کمترین فرصت ممکن نسبت به رفع مشکل کالا یا خدمات اقدام نمایید. این امر ممکن نخواهد بود مگر اینکه ارتباط نزدیکی با آنها برقرار کنید و همه کانال های ارتباطی را در دسترس آنها قرار دهید.

از تماس گرفتن با مشتری نهراسید.

در ارتباط با مشتری رعایت ادب بسیار مهم است رفتار ها نباید زننده یا توهین آمیز باشند به پرسنل خود باید آموزش دهید که با صبر و متانت با پرسنل برخورد داشته باشند آنها باید بدانند که  زندگی آنها از پول مشتریان می گذرد و با رفتار نا مناسب در حقیقت موقعیت شغلی خود و دیگران را به خطر انداخته اند. و اما به عنوان صاحب یک کسب و کار همیشه باید یک روال مناسب و پایدار را پیش بگیرید و توجه شما باید بر ایجاد ارتباط قوی با مشتری متمرکز شود. اگر مشتری خواسته ای برحق دارد بدون تردید باید هر کاری را که می توانید انجام دهید تا مشکل را برطرف کنید.

برخی سعی می کنند مانع از تماس تلفنی مشتریان شوند به خصوص در کسب و کار های آنلاین این مشکل بیشتر دیده می شود این اشتباهی بزرگ است چون هیچ چیز مانند یک مذاکره دوطرفه نمی تواند مشکل را حل کند. شماره تلفنی که در اختیار آنها قرار داده اید برای به رخ کشیدن تعداد خط های شما نیست بلکه یکی از راه هایی است که مشتری به کمک آن می تواند با شما ارتباط برقرار کند. باید اجازه دهید مشتری خود کانال ارتباطی اش را انتخاب کند نه اینکه روش تماس خود را به آنها دیکته کنید.

بودجه و باز هم بودجه!

بعد از من این جمله را بارها تکرار کنید و خوب به خاطر بسپارید. بودجه دوست ماست». این شوخی نیست بودجه مسیر و نقشه شما را تعیین می کند. به شما کمک می کند بر آنچه که می خواهید بدست آورید تمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید از بودجه خود استفاده کنید تا به اهداف فروش خود دست پیدا کنید، بودجه به شما می گوید چقدر می توانید برای تبلیغات هزینه کنید، بودجه تعیین می کند که چقدر مواد اولیه می توانید خریداری کنید و آیا می توانید از عهده خرید آن برآیید؟

کسب و کاری که بودجه ریزی دارد و برای هر کاری بودجه و هزینه ای مشخص کرده است، در مقایسه با کسب و کاری که بودجه ریزی ندارد مانند رانندگی در یک روز روشن در برابر رانندگی در مه و بدون چراغ است!

مشتری کنونی دو برابر مشتری آینده ارزش دارد

من هنوز اولین مشتری های خودم را دارم. یکی از آنها در طول دوران کاری که با هم کار کرده ایم، چیزی در حدود ده ها هزار دلار به ما پرداخت کرده است. اما ارزش او خیلی بیشتر از این هاست چون او افراد بسیاری را معرفی کرده است که به من مراجعه نموده اند. می توانید مشتریان جدیدی پیدا کنید، اما مشتریان ارزشمندی را که اکنون با شما کار می کنند را فراموش نکنید. سعی کنید خدمات و پیشنهاد های مناسبی در اختیار آنها قرار دهید.

کاری کنید که آنها کالای یا خدمات بیشتری از شما خریداری کنند با مراقبت از مشتریان فعلی با تعداد کمتر مشتری موفق خواهید بود.مشتریان وفادار مانند پولی هستند که هم اکنون در بانک قرار دارند، کار کردن با آنها ساده تر است، و خوشحال کردن آنها کم هزینه تر از یافتن مشتریان جدید است.

قوی ترین عدد در در کسب و کار

اگر فقط یک عدد در کسب و کار شما وجود داشته باشد آن عدد باید نقطه سر به سری باشد. یعنی نقطه ای که در آمد و هزینه ها شما با هم برابر می شوند. اگر درآمد شما بیشتر از این باشد سود کرده اید و اگر هزینه های شما بیشتر از در آمد های شما باشد ضرر کرده اید.

چرا این عدد اینقدر بحرانی است؟ قبل از همه برای اینکه نقطه سر به سری را پیدا کنید لازم است همه هزینه های خود را دقیقا بدانید. برای تولید و توزیع یک محصول چقدر هزینه می شود؟ این شامل دستمزد خود شما هم می شود. اگر کسب و کار شما نتواند از شما پشتیبانی کند سود ده نیست. و زمانی که توانستید از عهده همه این هزینه ها برآیید و درآمد شما به نقطه ای رسید که همه آنها را پوشش داد، در حقیقت به نقطه شروع رسیده اید. برای اینکه فروش و درآمد خود را به نقطه ای برسانیم که از هزینه ها بیشتر شود چه باید کرد؟ به چه تعداد از مشتریان نیاز هست؟ چه مقدار محصول باید فروش رود؟ اگر این مقدار فروش قابل دسترسی نبود چگونه می توان از هزینه ها کاست؟کل کسب و کار یا سازمان شما حول این نقطه می چرخد.

می توانید نقطه سر به سری را به عنوان ابزاری برای تصمیم گیری در زمینه بازاریابی، ت گذاری، طرح های توسعه ای، استخدام نیروی کار جدید و… مورد استفاده قرار دهید.

چرا پرداخت مالیات سبب خوشحالی است؟

بیشتر کسب و کار های کوچک یک اشتباه مشترک بزرگ دارند آنها کاری می کنند که در آخر سال سود کمتری داشته باشند تا مالیات کمتری پرداخت کنند! به همین دلیل است که در تمام دنیا صاحبان مشاغل کوچک نمی توانند رشد مناسبی داشته باشند و همیشه از عدم سود دهی کافی رنج می برند.ایا می خواهید درآمد خود را کاهش دهید؟ فقط به این دلیل که پول دادن و هزینه کردن خوشایند نیست، نباید مانع سود دهی و پیشرفت کسب و کار خود شوید. باید به خود بقبولانید که مالیات را پرداخت کنید این بخشی از هزینه های شماست.

پس اجازه ندهید این حس ناخوشایند مانع پیشرفت کسب و کار شما شود. نمی گویم نوشتن چک برای اداره مالیات برای من کار لذت بخشی است اما وقتی مالیات پرداخت می کنم بدین معناست که موفق شده ام و به سطحی از درآمد رسیده ام که می توانم مالیات پرداخت کنم. به خاطر داشته باشید بیشتر از آنچه که به عنوان مالیات پرداخت کرده اید در جیب خودتان است.

هوای آنها را که چک می کشند داشته باشید!

آنها که چک می کشند دوست شما هستند. سالها پیش من در شرکتی کار می کردم که بخش مالی و حسابداری زیر نظر من بود با شرکت ها و افراد مختلفی کار می کردیم برخی از آنها تامین کننده مواد اولیه بودند و به گونه ای ما مشتری تک تک آنها بودیم در این میان برخورد های متفاوتی را تجربه کردم هر روز با تلفن هایی روبرو می شدم که سبب رنجش من می شد یکی عصبانی بود، دیگری با گستاخی صحبت می کرد و آن یکی هم فکر می کرد باید کار او را قبل از همه انجام دهم. از طرف دیگر تامین کنندگانی هم بودند که با ادب و متانت صحبت می کردند آنها مانند یک انسان با من برخورد می کردند و رفتار دوستانه ای داشتند و در یک کلام رابطه ای دوستانه برقرار می کردند. و شما فکر می کنید من برای چه کسانی چک می کشیدم و سعی می کردم با چه کسانی کار کنم؟

پاسخ مشخص است آنها که با احترام با من برخورد می کردند. آیا این کار عادلانه است؟ البته که نه اما این طبیعت بشر است.بنابراین سعی کنید با آنها که قرار است کار کنید قبل از هر چیزی رابطه ای انسانی برقرار کنید.

از ارتباط برقرار کردن نهراسید. تعداد زیادی انسان های جالب خواهید یافت و بهتر از آن این است که جریان پول به سمت شما تغییر جهت خواهد داد.

نوشته: کارولین جردن

موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی؛ درآمد: 1000 دلار در هر ثانیه!

نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای چیست و چگونه تجارتی است؟

مشتریان شما در جستجوی چه چیزی هستند؟

کار ,کسب ,هزینه ,مشتری ,یک ,های ,کسب و ,و کار ,می توانید ,است که ,کار شما

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

fezomotur sepchikampra centckonmunhu مطالب اینترنتی بقعه آقا سید علی كیا در شلمان در آتش سوخت + تصاویر اخبار داغ کارگری شرکت زغالسنگ کرمان تماشاگر Carl's notes دکوراسیون و لوازم خانگی مجمع شهید راستگو